Kıbrıs’ın tüm emekçi halkının yeni yılı kutlu olsun

Kıbrıs’ın tüm emekçi halkının yeni yılı kutlu olsun
Bu yazıyı paylaş

Güzel umutlarla başladığımız bir yılı daha savaşlar, zamansız ölümler artan yoksulluk ve sıkıntılar içinde geride bırakırken, yeni yıla 2019’a da yine benzer temenniler ve beklentiler içinde giriyoruz.

Yeni yılın barış, huzur ve refah getirmesini temenni ederken bilmeliyiz ki ne barış, ne huzur ne de refah temenni etmekle, dilek tutup dua etmekle gelmeyecektir. Emperyalist dünya düzeni ciddi bunalımlar içinde çırpınmaya devam ederken burjuvazi bunalımlarını yükünü ülkemizde ve tüm dünyada ezilenlerin, çalışanların sömürülenlerin omuzlarına yıkmaya devam edecektir.

Bunalım derinleştikçe emperyalist burjuvazi daha fazla silah üretecek, daha çok savaşlar çıkararak yeni yılda da dünya halklarına vahşet, acı ve zulüm yaşatmaya devam edecektir.

Barış, huzur ve refah bizlerin emperyalizme karşı bilinçli mücadele direnişinin bir sonucu olacaktır. Bu bilinçle halkımız ve tüm dünya halkları için 2019 yılının emperyalizme karşı dünya halklarının barış ve huzur için, kardeşçe dayanışması içinde bir mücadele yılı olması dileklerimle.

Kıbrıs’ın tüm emekçi halkının yeni yılını kutlarım.

Mehmet Birinci
KSP Genel Sekreteri

***

Καθώς πλησιάζουμε ένα νέο έτος, όλοι κάνουμε όμορφες ευχές. Οι ευχές όμως, από μόνες του δεν είναι αρκετές. Μη βασίζεστε απλά στις ευχές! Εάν χρειάζεστε ειρήνη, αδελφοσύνη και ευημερία στη Γη, τότε πρέπει να αλλάξετε τον τρόπο σκέψης σας.

Χρειάζεται να αντιληφθείτε πόσο σημαντικός είναι ο ενεργός αγώνας κατά του ιμπεριαλιστικού κόσμου ο οποίος προκαλεί περισσότερους θανάτους, πολέμους και φτώχεια κάθε χρόνο. Το 2019 θα είναι χειρότερο από το 2018 εάν δεν αντισταθούμε κατά της ιμπεριαλιστικής ηγεμονίας.

Εύχομαι ένα χρόνο γεμάτο από αγώνες και νίκες κατά του ιμπεριαλιστικού καπιταλισμού.

Μεχμέτ Μπιριντζί
Γενικός Γραμματέας
Σοσιαλιστικό Κόμμα Κύπρου


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x