Barbarlıkta 1 Mayıs 2018

Barbarlıkta 1 Mayıs 2018
Bu yazıyı paylaş

İşçi yoldaşlar

İçinde bulunduğumuz şartlarda komünizmi en mükemmel şekliyle inşa etmek için teknolojik temel hazırdır ve mevcut emperyalist kapitalist sistemin tek alternatifi komünizmdir.

Hâlbuki 1 Mayısı yine barbarlık şartlarında kutlamaktayız!

Bunun sebebi Dünya komünist hareketinin Stalin sonrası uğradığı ihanettir. Tüm hainler solcu, sağcı ve ortacı çeşitleriyle yenilgiye uğratılmamış barbarlık şartları ağırlaşarak sürecektir.

Ya işçiler komünizmlerini kuracaklar, ya da barbarlık, hem de artarak sürecek.

Ya en ilerisinden en gerisine bütün uluslar ve ülkeler el ele vererek komünizmin yoluna girecekler,  ya da emperyalist kapitalizmin barbarlığı artarak sürecek.

Bugünkü barbarlığın anavatanları ABD, Britanya, Fransa, Almanya, İtalya, Avusturya, Japonya, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda, Hindistan ve onlara uymak için her şeyi yapmaya hazır olan Rusya ve Çin’dir.

O halde mevcut barbarlığı durdurmanın en hızlı yolu bu ülkelerdeki işçi yoldaşların kendilerini yönetmekte olan ve dünya barbarlığını ABD önderliğinde örgütlemekte olan bu ülkelerdeki yönetici barbarları devirmesi, iktidarı ele geçirmesi ve en ilerisinden en gerisine tüm dünya uluslarının ve ülkelerinin yardımına gelmesidir.

O halde tüm diğer ülkelerdeki işçi yoldaşların görevi kendi ülkelerindeki barbarları devirmek ve iktidarı ele geçirmek için yürüttükleri çalışmayı bu ülkelerdeki işçi sınıfının iktidar mücadelesine sıkı sıkıya bağlı olarak ele almaktır.

O halde bahsi geçen ülkelerin işçileri ve komünistleri önderler olmak ve önderlere uygun bir şekilde çalışmak zorundadırlar. O halde tüm ülkelerin işçileri ve komünistleri önderlerinin etrafında kenetlenmek ve hep birlikte ortak hedefe doğru ilerlemek zorundadırlar.

Ortak hedefimiz dünya barbarlığının en hızlı bir şekilde yerle bir edilmesi, dünya komünizminin en hızlı bir şekilde iktidar olmasıdır!

Günümüzde işçilerin enternasyonalizmi, tüm dünya işçilerinin önderliğinde örgütlenecek olan tüm ulusların ve ülkelerin barbarlığa karşı birliği, komünizm için birliği temel şiarımız olmalıdır!

O halde komünizme ihanet içindeki tüm solcu, sağcı ve ortacı hainlerini yerle bir edelim! Onlara asla ve asla en ufak bir taviz dahi vermeyelim! Marks,Engels, Lenin ve Stalin’in, Bolşevizm’in şanlı bayrağını, enternasyonalizmin şanlı bayrağını tekrardan göndere çekelim; ve onun etrafında örgütlenerek zafere yürüyelim!

Yaşasın 1 Mayıs!

Yaşasın işçilerin uluslararası birlik,mücadele ve dayanışma günü!

KSP

DD(K)P


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x