Birlikte, omuz omuza emperyalist boyunduruğa karşı mücadeleye!

Birlikte, omuz omuza emperyalist boyunduruğa karşı mücadeleye!
Bu yazıyı paylaş

Bugün sendikal platform tarafından gerçekleştirilecek olan genel grevi ve buna paralel olarak yapılacak olan miting ve eylemleri destekliyoruz…

Partimiz kış saatine geçilmesi ve sorumluluklarını yerine getirmekten aciz bakanların istifa etmesi taleplerini desteklemektedir, Buna ek olarak mücadelenin sadece bu taleplerle sınırlandırılmamasını, sendikal mücadelenin, sorunlarımızın özünü oluşturan siyasi hedeflere yönelmesi gereğine dikkat çekmek istiyoruz.

Yaşamakta olduğumuz sıkıntılar KKTC denen yasa dişi devletin, sömürge yapının devamından başka hiçbir kaygı taşımayan mantığının ve uygulamalarının kaçınılmaz sonucudur. Bu devlet ve onu yönetenler, insanına düşman, ülkesine düşman, doğasına düşman… Onların tek kaygısı, yaratılan bu sömürge yapının devam etmesidir. Etsin ki, onlar da nemalanmaya devam etsinler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kıbrıs’ımıza karşı savaş ilanı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde durdukça, Kıbrıs’ın kuzeyinde Türk ordusunun işgali sürdükçe, Ankara’nın talimatları doğrultusunda hareket eden bir yönetime ‘bağımsız devlet’ denemez!

Kıbrıs’ın kuzeyindeki sömürge idaresi, Ankara’nın alt yönetimi, bölgemizi haklimizin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yönetemez.

Bu statükoya 42 yıldır tahammül ettik! “Artık yeter” demenin zamanı gelmiştir!

Bugün sokağa çıkarak statükoya karşı tepkimizi dile getirmeliyiz.

Statükoya son!

Bu memleket bizim, biz yöneteceğiz!

Kıbrıs Sosyalist Partisi

Merkez Komitesi


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x