Bu Memleket Bizim, Biz Yönetmeliyiz!

Bu Memleket Bizim, Biz Yönetmeliyiz!
Bu yazıyı paylaş

Son günlerde başta CTP olmak üzere meclis içindeki muhalefet tarafından Rauf Denktaş adı etrafında sahte bir gürültü çıkarılmaktadır. Güya hak, hukuk aramak için meclis içindeki sözde muhalefet harekete geçmiştir. Koparılan bunca gürültünün ardında yatan gerçek amaç ise yaklaşan seçimlere yönelik olarak seçmen desteği sağlamaktır.

Anayasaya göre kamuya ait olan kumsallarımız gazinolu otellere peşkeş çekilirken neredeydiniz? Sahillerimiz Gazino sermayesine peşkeş çekilirken ihale mi yapıldı, teklif mi alındı! Halka mı soruldu? Neden bunları önlemek için mücadele etmediniz?

Ülkemizin doğal hazinesi olan denizlerimize ücretle girme soygunu hala daha açıkça sürerken hangi hükümet bunu önleme yoluna gitti? Tahsislerin ihale usulü ile yapılması halinde doğru olacağını iddia ediyorsunuz! Bu ülkede ihalelerin adil bir şekilde yapılıp sonuçlandırıldığına inanan biri var mı?

İtem yasasını geçirerek gasp edilmiş topraklara haksız yere tapu dağıtanların hukuksuzluktan ve adaletsizlikten şikayet etmeye hakları var mı?

Sömürgeleştirilmiş topraklarda hak, hukuk ve adalet aramak, sömürgecinin adaletine sığınmak ve onu tescil etmektir.

İşte, bugünlerde yaşananlar, peşkeşler ve hukuksuzluklar, bu toprakların işgal hukuku ile yönetildiğinin kanıtı ve konjonktürel gelişmelere paralel “yeni adımlar” atılacağının habercisidir.

Sahte demokratlar…

Sahte sosyalistler…

Sahte yurtseverler…

Çıkardığınız sahte gürültü, bu ülkenin ana gerçeğini gizlemeye yetmeyecektir.

Ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’ne bağlı bir alt yönetim tarafından yönetilmektedir. Halkımızın iradesi gasp edilmiştir.  Memleket elden gitmiş, toplum yok oluşa sürüklenmektedir.

Siz, meclisteki sahte muhalefet ise koltuk derdindesiniz!

Sömürgeciden hak, hukuk adalet değil egemenliğimizi istiyoruz.

Bu memleket bizim, biz yönetmeliyiz!


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x