Kıbrıs Sosyalist Partisi ile KTÖS görüştü

Kıbrıs Sosyalist Partisi ile KTÖS görüştü
Bu yazıyı paylaş

 Bugün saat 14.30’da internet üzerinden gerçekleşen görüşmede taraflar ülkemizde yaşanmakta olan korona virüs sorunu ve beraberinde getirdiği ekonomik sorunları ele aldılar.

İki örgüt yöneticileri Kuzey Kıbrıs’taki yönetimin korona virüs salgınını ele almakta çok başarısız olduğunu, ülkeyi tam bir kaos ortamına soktuğunu, ekonomik olarak yaşanan sıkıntıların tüm yükünü emekçilerin omuzuna yıkma gayreti içinde olduğunu, TC ile imzalanan ekonomik pakette yer alan 13. maaşları kaldırma ve bazı temel hakları kısıtlama işlemini krizi bahane ederek devreye sokma niyetinde olduklarını tespit ederek Tatar- Özersay hükümetinin derhal istifasını talep ettiler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuzey Kıbrıs’ı işgal altında ve uluslararası hukuk dışında tutmasına rağmen şu ana kadar burada yaşayan halkın can güvenliği ve yaşam standartlarını korumak açısından hiçbir adım atmadığı konularında tam bir görüşte birliği içinde olduklarını açıklayan iki örgüt ayrıca ülkemizdeki tüm demokratik parti, sendikalar, demokratik kitle örgütleri ile birlikte gelmekte olan felaket dalgasına karşı halkın kendini korumasına yönelik bölgesel dayanışma komiteleri kurulması için işbirliği yapmayı kararlaştırdılar.

Kıbrıs Sosyalist Partisi

Merkez komitesi


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x