Kıbrıs Sosyalist Partisi ve Yeni Kıbrıs Partisi görüştü

Kıbrıs Sosyalist Partisi ve Yeni Kıbrıs Partisi görüştü
Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi ile Yeni Kıbrıs Partisi yönetimleri dün (31/03/2020) saat 17.00’de İnternet üzerinden gerçekleşen bir görüşme yaptılar.

Bu görüşmede taraflar ülkemizde yaşanmakta olan korona virüs sorunu ve beraberinde getirdiği ekonomik sorunları ele aldılar. İki örgüt yöneticileri Kıbrıs’ın kuzeyinde yönetimin korona virüs salgınını ele almakta çok başarısız olduğunu, ülkeyi tam bir kaos ortamına soktuğunu, ekonomik olarak yaşanan sıkıntıların tüm yükünü emekçilerin omuzuna yıkma gayreti içinde olduğu değerlendirmesini yaptılar. Partiler yakın gelecekte Kıbrıs’ın kuzeyinde çok ciddi bir ekonomik ve siyasi bunalımla karşı karşıya kalınacağı ve buna su sıkıntısı gibi başka önemli sıkıntıların da ekleneceğini vurgulayarak mevcut yapının sürdürülemez hale geldiğine işaret ettiler.

Türkiye Cumhuriyeti’nin  Kıbrıs’ın kuzeyini işgal altında ve uluslararası hukuk dışında tutmasına rağmen şu ana kadar burada yaşayan halkın can güvenliği ve yaşam standartlarını korumak açısından hiçbir adım atmadığı konularında tam bir görüş birliği içinde olduklarını açıklayan iki parti, ayrıca ülkemizdeki tüm demokratik parti, sendikalar, demokratik kitle örgütleri ile birlikte, gelmekte olan felaket dalgasına karşı halkın kendini korumasına yönelik bölgesel dayanışma komiteleri kurulması için işbirliği yapmayı kararlaştırdılar.

Kıbrıs Sosyalist Partisi

Merkez Komitesi


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x