KSP’den Güney’in Emekçilerine mesaj

KSP’den Güney’in Emekçilerine mesaj
Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi olarak yürüttüğünüz mücadeleyi selamlıyoruz.

Bütün dünyada yaşanan salgın nedeni ile işçi ve emekçilerin yaşadığı sıkıntılardan, hem Kıbrıslılar olarak bizlerin,  hem de diğer tüm milletlerden işçi ve emekçilerin nasibini aldığını görüyoruz.

Hayatını, emeğini satarak kazanan işçiler, dünyanın neresinde olursa olsun, büyük bir saldırı ile karşı karşıyadır. Bu saldırıyı yapanlar, salgını bahane ederek üzerimize çullanan sermaye egemenlerdir, emperyalistlerdir.

Dünyanın her köşesinde, sermayenin, işçi ve emekçilere karşı giriştikleri bu saldırıya, biz işçiler, ancak ve ancak örgütlü ve birlikte mücadele ile karşı durabiliriz.

Güneyde çalışanlar özelinde başlattığınız mücadelede, yaşanan sıkıntılar, Kıbrıs sorununda yıllardır süregelen çözümsüzlüğün bir sonucudur. Kıbrıs sorununu yaratanlar olmasak da, ceremesini, işçiler, emekçiler ve tüm Kıbrıs halkı olarak bizler çekiyoruz!

Corona Virüsü bahane ederek, bizi iki aydır evlere kapatanlar, getirdikleri açılımlarda Güneyde çalışanlarla ilgili hiçbir şey söylemediler. Ne gariptir ki, Salgına karşı mücadele etmede hiçbir ortak adım atmayanlar, ayni tarihte kısıtlamaların kaldırılmasına karar verdiler.

Güneyde çalışan işçilerin ödeneklerine dahi bunca zamandır oturup, karşılıklı çözüm bulamayanlar, rastgele kısıtlamaları aynı günde kaldırmaya karar verebiliyorlar. Ne tesadüf! Geç olsun güç olmasın!

Biz, Kıbrıs Sosyalist Partisi olarak bu düzene hiçbir inancımızın, güvenimizin olmadığını siz Güney Emekçilerine açıklılkla söylemek istiyoruz. Çünkü yıllardır yaşananlar bize bunu göstermektedir.

KSP olarak, her zaman, her koşulda, sizlerle birlikte olduğumuzu ve güçlerimizi birleştirmeye hazır olduğumuzu bildiririz.

Tek silahımız işçilerin örgütlü mücadeledir.


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x