Acil önlem çağrısı!

Acil önlem çağrısı!
Bu yazıyı paylaş

Derin güçlerin desteğiyle hareket eden sivil faşist bir grubun sözde şikâyetiyle Barbaros Şansal’ın sırf düşüncelerinden dolayı kuzey Kıbrıs’tan sınır dışı edilmesi geçtiğimiz hafta sırf evlerinde Kürtçe afiş ve kitaplar var gerekçesiyle, 6 kişinin PKK/YPG’li diye tutuklanması, baskıcı militarist bir rejim tarafından yönetildiğimizi bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Ama bu kez durum çok daha vahim! Bu baskıcı rejim ayni zamanda dini gericiliğin ve İslami faşizmin güdümüne de girmiş durumdadır. Ülkemizdeki tüm anti faşist anti emperyalist örgütler olarak göstere göstere üzerimize gelmeye başlayan bu dinci faşist dalgaya karşı derhal ortak bir direniş örgütü oluşturmazsak, buna karşı aktif bir savunma ve direniş örgütü oluşturmayı başaramazsak hepimizi çok kötü bir gelecek beklemektedir.

KSP adına, demokratik siyasi parti ve kuruluşları derhal toplanarak acil önlemler almaya davet ediyoruz. Bu amaçla bazı siyasi partileri, sendikaları ve demokratik kitle örgütlerini süratle ziyaret etmeyi planladığımızı halkımıza duyururuz.

KSP Merkez Komitesi (a)
Mehmet BİRİNCİ


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x