İsrail rejiminin katliamını şiddetle kınıyoruz

İsrail rejiminin katliamını şiddetle kınıyoruz
Bu yazıyı paylaş

Kendini, dünya barışının koruyucusu olarak lanse eden, Kıbrıs’ta barış yapılması için uğraştığı iddia edilen ABD emperyalizmi, Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan ederek ve elçiliğini Kudüs’e taşıyarak yeni bir provokasyona girişti. İsrail Devleti, ülkelerinin işgaline karşı direnen ve ulusal haklarını korumak için bu olayı protesto eden sivil Filistin halkına saldırarak yeni bir toplu katliama girişti. 59 sivil Filistinli katledilirken iki bine yakın protestocu da yaralandı.

Kıbrıs Sosyalist Partisi olarak Siyonist faşist İsrail yönetiminin bu vahşetini şiddetle kınıyoruz.Bu vahşete dur demek için tüm sendikalarımızın ve tüm devrimci demokratik örgütlerimizin derhal tepki koymaları gereklidir. Büyük emperyalist güçler dünyanın her köşesinde kaos yaratmakta, vahşet ve katliamlarla halkları sindirmeye, baskı altına almaya çalışmaktadırlar. Halkların emperyalizme karşı ortak mücadelesi her türlü faşist baskı ve terörü yenecek güce sahiptir.

Öte yandan İslam ülkelerinin liderliğine soyunan Recep Tayyip Erdoğan ve onun Türkiye’de iktidarda bulunan dini gericilik hükümetinin ABD’nin provokasyonuna karşı aldığı tavır laf ebeliğinden öteye gidemeyen bir tavırdır. Kıbrıs’ı 44 yıldır işgal altında tutan TC’nin ve yerli işbirlikçilerinin, İsrail’in Filistin’i işgaline ve uyguladığı katliamlara karşı politikaları samimi ve inandırıcı değildir

Siyonist İsrail rejiminin masum Filistinlilere karşı sürdürdüğü katliamı şiddetle kınıyoruz.

Kahrolsun Faşist İsrail yönetimi

Kahrolsun Anglo-Amerikan emperyalizmi

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

KSP Merkez Komitesi


Bu yazıyı paylaş

Kıbrıs Sosyalist Partisi

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Enter Captcha Here :

Bunu da okuyabilirsiniz x