AKP Projesi 21 yıl sürdürüldü, iflas etti ve şu anda “uzatmaları” oynamaktadır

Bu yazıyı paylaş

Türkiye Merkez Bankası’nın kaynak rezevleri, 21 yıl sonra ilk kez eksiye düştüğü açıklandı.

Yani, Merkez Bankası ithalat için kullandığı dolarları tüketti.

Ben iktisatçı değilim, bu haberin ekonomik anlamını, Türkiye’yi ve ekonomik açıdan Türkiye’ye göbekten bağımlı KKTC’yi neler beklediğini iktisatçılara bırakıyorum.

Ben, haberde yer alan başka bir şeye dikkatinizi çekmek istiyorum. Merkez Bankası’nın kaynaklarının 21 yıl sonra ilk kez tükenmiş olmasının, hatta eksiye düşmesinin politik anlamına dikkatinizi çekmek istiyorum.

Niye 21 yıl?

21 yıl öncesi Anglo-Amerikan emperyalizminin AKP Projesi’ni devreye soktuğu tarihtir.

İşte, tükenen, eksiye düşen bu projedir aslında. Bu proje ile yürünemeyeceğinin artık Anglo-Amerikan emperyalistleri de farkında ve çare üretmeye çalışıyorlar.

Anglo-Amerikan tekellerinin yeni projesi Millet İttifakıdır. Millet İttifakı eliyle Türkiye’deki çıkar ve menfaatlerini koruma ve güvenceye alma peşindedirler.

AKP Projesi “tek adam” falan projesi değil, Anglo-Amerikan projesiydi.

Millet İttifakı Projesi de Anglo-Amerikan projesidir.

AKP Projesi Baykallar ve liberal solların destekleriyle oluşturulmuş bir projeydi, Millet İttifakı Projesi de liberal sollarla, ülkücü faşistlerin katkılarıyla hayata geçirilmektedir.

AKP Projesi 21 yıl sürdürüldü, iflas etti ve şu anda “uzatmaları” oynamaktadır.

Millet İttifakı Projesi’nin kaç yıl süreceğini bilemem ama, AKP Projesi gibi, hüsranla sonuçlanacağını bilmek için kahin olmaya gerek yok.

Türkiye ve Kıbrıs solu emperyalist projelerin peşinde sürüklenmekten kurtulup, kendi devrimci projesini oluşturmadığı sürece de hem Türkiye, hem de Kıbrıs halklarının hüsranlığı devam edecektir.


Bu yazıyı paylaş

admin

İLGİLİ PAYLAŞIMLAR

Bunu da okuyabilirsiniz x